Ga naar de inhoud Ga naar de voettekst
MYENERGI

Hernieuwbare energie: Het antwoord op de 8 meest gestelde vragen

Meest gestelde vragen over hernieuwbare energie

We beseffen ons steeds meer wat voor nadelige effecten fossiele brandstoffen hebben en kijken steeds vaker naar oplossingen met hernieuwbare energie. Toch zijn er nog wel wat vraagstukken over. Ons team heeft gekeken naar de acht meest gestelde vragen over hernieuwbare energie en geeft hieronder de antwoorden.

1) Waarom is hernieuwbare energie belangrijk?

Hernieuwbare energie is belangrijk voor een duurzamere toekomst van onze planeet. Het helpt natuurlijke bronnen te behouden, maar het verlaagd ook de uitstoot van broeikasgassen die onze atmosfeer vervuilen.
Elektriciteit is nodig voor ons dagelijks leven en de enige manier om dit te voorzien zonder schadelijke effecten voor het klimaat is door schone, duurzame energiebronnen als wind, zon en water te gebruiken.

2) Waarom is hernieuwbare energie duur?

Volgens sommigen is hernieuwbare energie vrij prijzig. Dat komt doordat de investering in windturbines en zonnepanelen best fors kan zijn. Die investering betaalt zich echter wel terug, doordat u ook een hoop kosten bespaart. Uw energierekening zal lager zijn als u zelf energie opwekt.
Kunt u geen eigen energie opwekken? Dan kunt u nog besluiten om deel te nemen aan een coöperatie die gezamenlijk groene energie opwekt of om over te stappen naar een groene energieleverancier.

3) Waarom is het duurzaam?

De term hernieuwbare energie geeft dat eigenlijk al weer. Het is duurzaam omdat het steeds weer opnieuw gebruikt kan worden. In tegenstelling tot fossiele brandstoffen als kool en aardolie raken hernieuwbare energiebronnen als de zon, wind en water nooit op.

4) Welke soorten hernieuwbare energie zijn er?

De vijf meest bekend vormen van hernieuwbare energie zijn:

Wilt u hier meer over weten? Lees dan onze blog: Wat is het verschil tussen hernieuwbare, groene en schone energie?

5) Welke vorm van energie is het best?

Het antwoord op deze vraag is erg subjectief. Het hangt af van wat u wil, nodig heeft en wat mogelijk is. Vaak kiest men voor zonnepanelen op het dak, omdat een eigen windturbine bijvoorbeeld veel ruimte in beslag neemt.
Daarnaast is te overwegen wat de impact van de energiebron is. Biomassa is bijvoorbeeld wel een hernieuwbare energiebron, maar niet geheel uitstootvrij vanwege het transport.

6) Waarom heeft het een positieve impact op het milieu?

Een van de meest gestelde vragen over hernieuwbare energie is toch wel het effect op het milieu. Door meer en meer gebruik te maken van hernieuwbare energie, zijn we minder afhankelijk van fossiele brandstoffen die onze atmosfeer vervuilen. Schonere alternatieven dragen bij aan een beter klimaat.

7) Hoe gaat het klimaatverandering tegen?

“Hernieuwbare energie vermindert de koolstofvervuiling en heeft een veel lagere impact op ons milieu,” says World Wildlife Magazine.
Jarenlang vertrouwen we al op aardolie en gas in onze woningen en diesel en benzine in onze motoren. Wanneer deze brandstoffen worden verbrand, stoten ze enorme hoeveelheden koolstofdioxide in de lucht. Deze broeikasgassen houden de warmte in onze atmosfeer vast, wat weer leidt tot extreme weeromstandigheden, stijgende zeeniveaus en smeltende ijskappen. Energiebronnen als wind en zon geven geen schadelijke gassen vrij en zijn daarom een veel schoner alternatief voor onze atmosfeer.

8) Hoe is hernieuwbare energie ontdekt?

Eigenlijk wordt het al eeuwenlang gebruikt. Al in 200 v.Chr. werden waterwielen gebruikt op een dezelfde soort manier als hoe we nu waterkracht inzetten. In 1500 werd al een techniek gebruikt die lijkt op windmolens. In 1860 ontdekte de Franse investeerder Augustin Mouchot ‘s werelds eerste zonne-energiesysteem.

Heeft u meer vragen?

Ons team is enorm gepassioneerd over hernieuwbare energie en duurzaamheid en staan graag voor u klaar om de voor- en nadelen van schone energie te bespreken. Neem contact met ons op als u ook uw CO2-uitstoot wil verlagen.

myenergi